VOLG ONS OP TWITTER

25-09-2016: De Fendert JO17-1 - Bruse Boys JO17-1

De Fendert JO17-1 - Bruse Boys JO17-1

Op deze mooie zaterdag mochten de jongens van JO17-1 thuis aantreden tegen Bruse Boys uit Bruinisse. Van deze jongens was nog niet veel bekend omdat zij vorige week niet hadden gespeeld. Dosko was toen niet op komen draven, zodoende was dit de eerste competitie-wedstrijd voor ‘Bru’. Veel bekende gezichten waren voor ons wel duidelijk en na een gesprek met de leider bleek mijn vermoeden juist te zijn; bijna het hele C-team van vorig jaar was doorgeschoven naar de B. Met het C hadden we thuis gewonnen en uit een gelijkspel: een ‘stugge ploeg’ was het toen. Maar goed nieuwe ronde nieuwe kansen zullen we maar zeggen.

En zo gingen we na het eerste fluitsignaal voortvarend van start. Een paar plaagschoten op doel die de keeper moesten uittesten waren het eerste wapenfeit van onze boys. Maar na een kwartier was het dan wel raak via een goed opgezette aanval werd de bal keurig binnen geschoten; 1-0. De toon was gezet maar Bruse Boys bleef goed mee voetballen en dat gaf ons weer mogelijkheden om gevaarlijk te worden voor hun doel. Zo werd de 2-0 gemaakt maar helaas kwam de spits van ons uit buitenspelpositie, dus ging deze pret niet door. Maar de volgende aanval was het wel raak en werd het leer achter de keeper geplaatst: 2-0. Hierna werd het wat onrustig achterin, de ballen werden niet goed weggewerkt en Bruse Boys rook zijn kans en met medewerking van onze grensrechter scoorde Bru 2-1. Met medewerking denken jullie dan; ja er werd een handsbal geconstateerd door spelers en leider die de grensrechter even niet gezien had, sorry jongens... Maar goed met deze stand gingen we de rust in. Hierin werd verteld dat we niet moesten verslappen en de druk moesten behouden op Bru zodat ze niet in hun spel konden komen. Zo begonnen we aan de tweede helft waarin de spreekwoordelijke rood-witte trein weer begon te denderen; want het was rood en wit die het spel bepaalde. De 3-1  bleef dan ook niet lang uit. Was dit dan de ‘nekslag’ voor Bru? “Nee”, was het antwoord  want kort na de drie één was er een afstandschot die onze keeper nog raakte maar toch het doel in vloog: 3-2. Bru kreeg hoop op meer, maar zoals gezegd dicteerde de jongens van De Fendert het spel en werd onze rechtsbuiten onderuit gehaald in de zestien. De scheids floot en wees resoluut naar de penaltystip. De spits ging erachter staan en schoot hem snoeihard tegen de touwen: 4-2. Dit was de nekslag voor Bru die nog wel een kansje kreeg door middel van een vrije trap. Maar de goed weggezette muur hield deze vrije trap tegen. Onze laatste man kwam daardoor even zonder lucht te zitten omdat hij de bal vol in zijn buik kreeg, maar hij kon gelukkig verder voetballen. De bekende gifbeker was nog niet helemaal leeg want in de slotfase werd het ook nog 5-2. Dit was de eindstand die genoteerd mocht worden op deze zonnige zaterdag. De jongens hebben zich geamuseerd en wij hopen dat onze supporters dat ook weer hebben gedaan. Gezien de opkomst zit dat wel goed denk ik.

Volgende week gaan we naar Bergen op Zoom; dan spelen we uit tegen Dosko om 12.15 uur.

» Nieuwsarchief
Wilt u ook sponsor worden van v.v. De Fendert? Neem contact met ons op!